Z Emaus wiąże się wydarzenie, które nastąpiło już po zmartwychwstaniu Chrystusa. Dwaj z jego uczniów śpieszyli do tej miejscowości, kiedy przyłączył się do nich Jezus. Pogrążeni w smutku po śmierci Nauczyciela uczniowie nie od razu Go rozpoznali. W czasie wspólnej wędrówki wyjaśnił On strapionym wędrowcom znaczenie proroctw mesjańskich, którego dotychczas nie umieli oni pojąć. Po dotarciu do Emanu, podczas wspólnego posiłku, uczniowie wreszcie rozpoznali swojego Mistrza przy łamaniu chleba.
Na pamiątkę tego wydarzenia, nasza wspólnota parafialna zorganizowała pielgrzymkę mężczyzn. Pielgrzymka wyruszyła z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Rychnowie o godzinie 7.00 do kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku, gdzie została odprawiona Msza św. i wygłoszona homilia związana z Ewangelią o uczniach z Emaus. 

Search

f t g

Informacje

Biuro parafialne  czynne jest:

    wtorek od godz. 9:00 do 10 :00
    środa od godz. 16:00 do 17:00
    czwartek od godz.19:00 do 20:00

Kontakt

ul. Kościelna 3
74-320 BARLINEK
tel. 95/746-12-04
Gmina: Barlinek
Powiat: Myśliborski
www.parafiabarlinek.pl